ZAGŁOSUJ NA KSIĄŻKI

GŁOSUJ I ZYSKAJ RABAT 10%
Po zaznaczeniu min. 5 ciekawych wg. Ciebie tytułów, podaj e-mail, na który otrzymasz ZA DARMO promocyjnego e-booka oraz naliczymy Ci dożywotni RABAT 10%
Na koniec zatwierdz - GŁOSUJ

Partnerzy:

YouTube_Zdrada_AleHistorie.pl DOMENY UBEZPIECZENIOWE

REGULAMIN

REGULAMIN KSIĘGARNI INTERNETOWEJALE HISTORIE!”

KRÓTKIE STRESZCZENIE:

NASZE MOTTO: “Klient ma zawsze rację!”

a/ Regulamin jest bardzo rozbudowany, gdyż takie są wymogi prawne.

b/ Jako zwykli ludzie i teraz jako firma, jesteśmy z założenia UCZCIWI – zobacz naszą stronę w programie Krajowego Rejestru Długów: kliknij TU: RZETELNA FIRMA

b/ Zapisy w Regulaminie chronią przede wszystkim Ciebie, jako naszego klienta i w naszym interesie jest, abyś był zadowolony, polecał naszą jakość i wracał do nas w przyszłości (to naturalne :-).

c/ Nasza Polityka Prywatności skutecznie chroni Twoją anonimowość.

d/ Żadne Twoje dane nigdy nie zostaną nikomu udostępnione i służą wyłącznie komunikacji między nami.

e/ W każdej chwili możesz wypisać się z listy adresowej przez jedno kliknięcie w link dezaktywacyjny w jakimkolwiek mailu, który od nas dostaniesz.

f/ Wszelkie spory lub nieporozumienia wyjaśniamy natychmiast, przede wszystkim w Twoim interesie, gdyż zależy nam na Twoje dobrej o nas opinii.

g/ Zawsze możesz do nas napisać i powiedzieć, jaki masz problem – natychmiast go rozwiążemy

h/ Jeśli nie wyniesiesz nic ciekawego z lektury naszych książek/publikacji/poradników – zgłoś nam to w ciągu 10 dni od zakupu, odeślij produkt, a niezwłocznie oddamy Ci kwotę, którą za niego zapłaciłeś.

KAŻDY, KTO AKTYWNIE KORZYSTA Z ZASOBÓW E-KSIĘGARNI ALEHISTORIE.PL, POWINIEN ZAZNAJOMIĆ SIĘ Z REGULAMINEM SZCZEGÓŁOWYM, CO POTWIERDZA PODCZAS JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI NA NASZEJ STRONIE, GDZIE WYMOGIEM JEST PODANIE CO NAJMNIEJ ADRESU E-MAIL.

Tymczasem pozdrawiamy!

Natasza Newidelska i Marcin Blacki

REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY:

1.Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa warunki i zasady korzystania z usług i sprzedaży produktów i usług dostępnych w księgarni internetowej „ALE HISTORIE”, która funkcjonuje pod adresem domeny www.alehistorie.pl (zwanej dalej Księgarnią)

2.Księgarnia, działająca pod adresem www.alehistorie.pl jest prowadzona i administrowana przez przez firmę NEWIDEA, ul. Srebrna 16, 00-810 Warszawa, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta m.st. Warszawy pod numerem 509663, nr NIP 521-182-17-71, nr REGON 142390258, zwaną dalej Administratorem. Kontakt: kontakt(małpka)alehistorie.pl

3. Administrator prowadzi sprzedaż towarów i usług w Księgarni za pośrednictwem sieci Internet. Informacje na temat oferowanych produktów i usług (m.in. tradycyjne książki drukowane, ebooki, audiobooki, publikacje magazynowe, wzory pism itd.) Administrator zamieszcza na witrynie internetowej Księgarni pod adresem www.alehistorie.pl

4.Aby korzystać z usług Księgarni niezbędny jest komputer z oprogramowaniem pozwalającym na przeglądanie stron internetowych, a także posiadanie adresu i email i umiejętność posługiwania się skrzynką poczty elektronicznej. Wymagane jest również posiadanie oprogramowania obsługującego technologię plików „cookies”, co polega na zapisywaniu w pamięci komputera (osoby odwiedzającej stronę www Księgarni) informacji pomocnych w dopasowaniu usług Księgarni do tej osoby oraz do rozpoznania jego emaila w przypadku uruchomienia systemu naliczania rabatów, w tym związanych z posiadaniem profilu na serwisie Facebook.
Pliki „cookies” są zwykle włączone automatycznie na każdym komputerze.

5.Formy towarów, które mogą znajdować się w ofercie Księgarni to:

a/ e-booki – publikacje elektroniczne w postaci pliku komputerowego w formacie PDF, która jest odpowiednikiem publikacji treści w tradycyjnej formie książki drukowanej. Treść może być dowolnym powiększeniu przeglądana na jakimkolwiek komputerze lub wydrukowana na tradycyjnej drukarce. Wymagane jest posiadanie lub instalacja darmowego programu Adobe Reader ( http://get.adobe.com/reader/ ) który służy do przeglądania plików w formacie PDF

b/ książki tradycyjne – książki dostępne w tradycyjnej formie, wydrukowane na wysokiej jakości papierze w oprawie miękkiej lub twardej, dostarczane pocztą lub kurierem.

c/ audiobooki MP3 – publikacje elektroniczne w postaci pliku MP3, która jest odpowiednikiem książki w postaci słuchowiska czytanego lektora, do odtworzenia w odtwarzaczach MP3 lub na dowolnym komputerze.

d/ audiobooki na CD – publikacje w postaci elektronicznego pliku dźwiękowego, który jest odpowiednikiem książki w postaci słuchowiska czytanego lektora, do odtworzenia w odtwarzaczach CD (domowych lub w samochodzie) lub na dowolnym komputerze.

e/ publikacje w formie broszur lub magazynów o ograniczonej objętości w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej – drukowanej.

f/ wzory pism, podań, wniosków, pozwów i regulacji prawnych w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej – drukowanej.

6.Administrator może umożliwiać darmowe pobranie aktualnie gratisowego ebooka, przy czym jedynym warunkiem otrzymania pliku PDF z takim ebookiem jest udział w GŁOSOWANIU (patrz p. 20 a), podanie adresu e-mail, na jaki ebook ma być wysłany, co wiąże się z akceptacją Regulaminu i Polityki Prywatności.

7.Aby otrzymać zamówiony ebook, należy pobrać go klikając w link (tzw. hiperłącze) przesłany przez Księgarnię na adres email Klienta podany przy składaniu zamówienia. Plik z ebookiem należy wgrać bezpośrednio do pamięci komputera, na którym będzie następowało odtwarzanie. Plik może zawierać kod dezaktywacyjny jako zabezpieczenie przed nielegalnym i niezgodnym z prawem kopiowaniem i udostępnianiem go osobom trzecim. Link (hiperłącze) umożliwia wyłącznie jednorazowe skuteczne pobranie ebooka. Po aktywowaniu go (kliknięciu w link) i ściągnięciu pliku PDF – link przestaje być aktywny. W przypadku nieudanego pobrania pliku – link może zostać na nowo reaktywowany lub plik może zostać wysłany jako załącznik bezpośrednio na adres email Klienta wyłącznie po zgłoszeniu problemu do Księgarni (formularz zgłoszeniowy).

8.Zamawiający nie ma prawa udostępniać osobom trzecim linka (hiperłącza) aktywującego dostęp do zakupionego ebooka. Zamówienie uważa się za zrealizowane w przypadku prawidłowego pobrania lub otrzymania pliku z ebookiem inną drogą. Podstawą prawną pozwalającą ustalić, czy plik z ebookiem został prawidłowo pobrany przez Klienta, jest wyłącznie zapis w systemie informatycznym Księgarni, który potwierdza skuteczną transmisję pliku bez względu na to, kto faktycznie dokonał pobrania poprzez link udostępniony Klientowi.

9.Księgarnia dopuszcza możliwość dostarczenia ebooka w formie innej niż drogą elektroniczną (np. wydruk z drukarki przesłany tradycyjną pocztą), jednakże wymaga to skontaktowania się Klienta z Księgarnią i uzgodnienie warunków modyfikacji zamówienia.

10.Każda osoba (zwana dalej Klientem), która wykona jakąkolwiek czynność w Księgarni, związaną co najmniej z podaniem swojego adresu e-mail, staje się jej użytkownikiem i oświadcza, że przeczytała, zrozumiała i całkowicie akceptuje niniejszy Regulamin, zgadza się z Polityką Prywatności i akceptuje możliwość okazjonalnego otrzymywania na swój adres e-mail powiadomień o gratisach, nowościach, promocjach i inne ważne informacje). W przypadku braku zgody, potencjalny użytkownik ma prawo jedynie do przeglądania treści zawartych w Księgarni, natomiast Administrator nie ma obowiązku sprzedaży produktów lub oferowania usług, które są dostępne w Księgarni.

11.Zamówienia są przyjmowane na stronie www.alehistorie.pl i niezwłocznie po złożeniu zamówienia wraz z akceptacją Regulaminu, Klient otrzymuje wiadomość mailową na podany przez siebie adres e-mail, że zamówienie dotarło do Księgarni i rozpoczął się proces realizacji zamówienia.
W przypadku zamówień składanych po raz pierwszy lub z nowo utworzonego Konta Klienta, Klient otrzymuje e-maila z prośbą o potwierdzenie złożonego zamówienia i Sklep rozpoczyna realizację zamówienia po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia od Klienta.

12.Klient, składając zamówienie, zawiera z Księgarnią umowę sprzedaży zamawianych towarów. W formularzu zamówienia Klient dokonuje wyboru zamawianych towarów, wyboru sposobu płatności, oznaczenia sposobu i adresu dostawy oraz adresu na jaki ma być wystawiona faktura, jeśli adres ten jest inny.

13.Zamówienie zostanie zrealizowane niezwłocznie, pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku braku dostępności jakiejkolwiek pozycji z zamówienia, Klient jest otrzyma e-maila o stanie zamówienia i podejmie decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, zgoda na wydłużenie czasu oczekiwania lub rezygnacja z całości zamówienia).

14.W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, do sprzedania przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności składanych i potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się ich zapasów.

15.Do każdego zamówienia wystawiany i dołączany jest paragon fiskalny, natomiast faktura VAT jest wystawiana na życzenie klienta pod warunkiem wskazania tej opcji w formularzu zamówieniowym.

16.Wszystkie ceny wyrażone są w polskich złotych i zawierają podatek VAT. Ceny podane przy każdym towarze oraz obniżone w wyniku nabycia rabatów są wiążące dla obu stron w chwili złożenia przez Klienta zamówienia, przy czym zamieszczony w serwisie cennik nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego. Cennik nie jest ofertą w rozumieniu art.66 Kodeksu Cywilnego.

17.Cena podana przy każdym towarze oraz po uwzględnieniu przyznanych rabatów jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia i akceptacji potwierdzenia zamówienia przez pracownika Księgarni.

18.Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w jej ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Księgarni, bądź wprowadzania w nich zmian. Wspomniane uprawnienia nie działają wstecz w przypadku zamówień już złożonych.

19.Księgarnia zastrzega sobie możliwość wystąpienia błędów w opisie produktów, w szczególności ceny, która wskutek błędów w działaniu systemu informatycznego, może być podawana błędnie. Potencjalne rozbieżności będą korygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia. Cena błędnie wskazana nie może stanowić podstawy do wysuwania roszczeń wobec sprzedawcy. Sklep nie odpowiada za błędne podanie parametrów i ceny towaru lub ich nagłą zmianę dokonaną przez producenta. W wypadku wystąpienia zaistniałej sytuacji, Klient zostanie o tym poinformowany drogą mailową wraz ze wskazaniem prawidłowych parametrów zamówienia i będzie mógł podjąć decyzję o rezygnacji bądź realizacji zamówienia zmodyfikowanego wg tychże poprawnych parametrów.

20.Finalna cena towaru może być niższa od ceny początkowej. Księgarnia oferuje każdemu klientowi możliwość otrzymania następujących rabatów:

a/ rabat dożywotni w wysokości 10% za GŁOSOWANIE *

* Aby otrzymać rabat Klient musi zaznaczyć co najmniej 5 tytułów publikacji, które znajdują się po lewej stronie witryny Księgarni, a następnie wpisać swój adres e-mail w okienko po listą i zaakceptować wybór poprzez kliknięcie w przycisk „GŁOSUJ”. Rabat 10% zostanie automatycznie przydzielony Klientowi w przypadku kontynuacji procesu składania zamówienia, a także w każdym momencie, w którym Klient powróci na stronę Księgarni, pod warunkiem zweryfikowania adresu e-mail w odpowiednim polu w Koszyku zamówień.

b/ rabatu w wysokości 15% za POWIADOMIENIA **.

  • Aby otrzymać rabat Klient musi przejść do zakładki „POWIADOMIENIA”, która znajduje się pod cenami na osobnej karcie każdego produktu, otwieraną poprzez kliknięcie na tytuł publikacji. Znajdując się w obszarze POWIADOMIEŃ, Klient jest proszony o wpisanie do okienka 10 poprawnych adresów e-mail swoich Znajomych, do których zostanie wysłane jego anonimowe zaproszenie do zapoznania się z ofertą Księgarni. Adresy muszą być poprawne, istniejące i nie stanowić adresów formowych zawierających słowa marketing, bok, dok, biuro, kontakt, sprzedaż, reklamacje, recepcja itd., itp. W takim wypadku system odrzuci podane adresy i poprosi o dopisanie adresów prawidłowych.

Rabat za powiadomienia jest aktywny przez 24 godziny od momentu jego przyznania. Aby uwidocznić rabat w Koszyku zamówień, należy wpisać swój email w odpowiednim okienku weryfikacyjnym.
Po upływie 24 godzin, rabat ulega dezaktywacji, a procedura jego ponownego naliczenia wymaga wykonania kroków opisanych wcześniej.

Pojęcie „anonimowe zaproszenie” oznacza, że list e-mail zostanie wysłany na podane adresy jako list od zespołu Księgarni „ALEHISTORIE.pl” w imieniu „Twojego znajomego, który był naszym gościem i poprosił nas o przesłanie tego zaproszenia”. Dane osobowe ani adres email zapraszającego Klienta w tym wypadku nie zostaną w opisanym zaproszeniu ujawnione. W przypadku jednak żądania ze strony Znajomego – właściciela podanego adresu email, aby ujawnić osobę polecającą, Klient wyraża na to zgodę, wyłącznie po uprzednim poinformowaniu go drogą mailową o takim żądaniu.

Klienci, którzy posiadają konto na serwisie Facebook.com, w przypadku dokonywania zamówienia z tego samego komputera, który służy do komunikacji ze znajomymi w serwisie Facebook, nie muszą w zakładce POWIADOMIENIA dokonywać wpisu adresów email swoich znajomych, gdyż automatycznie otrzymują 15% rabatu na wszystkie publikacje Księgarni pod warunkiem akceptacji (poprzez kliknięcie w wyświetlony komunikat) umieszczenia krótkiej informacji o ofercie Księgarni „ALEHISTORIE.pl” na swojej personalnej tablicy w tym serwisie. Odpowiednia informatyczna aplikacja Księgarni, w ciągu kilku sekund zweryfikuje pojawienie się w.w. komunikatu w ogólnodostępnym profilu Klienta i dopiero wówczas naliczy rabat, który będzie w mocy przez następne 24 godziny.

Klienci, którzy posiadają konto na Facebook.com, ale w momencie składania zamówienia nie korzystają ze swojego komputera, a chcieliby skorzystać z rabatu 15% bez konieczności wpisu adresów w zakładce POWIADOMIENIA, powinny zalogować się do swojego konta w Facebook na aktualnie używanym stanowisku komputerowym i powtórzyć procedurę oraz akcept umieszczenia informacji o ofercie Księgarni na swojej tablicy w Facebooku. Aplikacja Księgarni rozpozna użytkownika Facebook i utrzyma zdobyty rabat przez 24 godziny od momentu umieszczenia informacji na tablicy – tylko pod warunkiem wejścia na stronę Księgarni z tego samego komputera i przeglądarki, które były użyte podczas procedury zdobywania rabatu.

Wywołanie aplikacji rabatowej dla użytkowników Facebooka następuje każdorazowo w momencie wejścia Klienta do zakładki Koszyk, lub poprzez naciśnięcie klawisza F5 w momencie, gdy się tam znajduje.

Klienci mają możliwość uzyskania rabatu 15% tylko przez wybór jednej z dwóch w.w. opcji tj. przez Powiadomienia Znajomych lub poprzez umieszczenie informacji o Księgarni na swojej tablicy w Facebook. Nie ma możliwości skorzystania jednocześnie z obu form naliczenia rabatu. Klient musi sam podjąć decyzję, z której formy naliczenia 15% rabatu skorzysta. Maksymalna wysokość rabatu wynosi w tym wypadku 15%.

c/ rabatu w wysokości 10% za ILOŚĆ (co najmniej 2 dowolne publikacje) ***

*** Aby otrzymać rabat ilościowy, Klient musi dokonać zamówienia co najmniej dwóch dowolnych publikacji (zarówno spośród wydań książkowych jak i ebooków). Po akcepcie przez Klienta wybranych pozycji, Księgarnia naliczy rabat 10%.

21.Rabaty są naliczane od ceny początkowej towarów, która jest widoczna na szczycie informacji dotyczące formy towaru (książka drukowana lub ebook) na karcie każdego towaru. Klient ma możliwość wyboru formy rabatu, który chce uzyskać, postępując zgodnie z wymogami określonymi w p. 13. Klient nie ma obowiązku skorzystania z możliwości uzyskania rabatów, wówczas zobowiązany jest do zapłaty ceny początkowej określonej na szczycie informacji cenowych na karcie każdego towaru.

22.Koszty dostawy zostaną dodane do ceny końcowej z uwzględnieniem zdobytych przez Klienta rabatów za „GŁOSOWANIE” i „POWIADOMIENIA” oraz wynikających z zamawianej ilości towarów. Dostawa towaru ma miejsce w sposób wybrany przez Klienta i określony w jego zamówieniu. Informacje o kosztach i warunkach dostawy dostępne są w zakładce “PŁATNOŚCI I DOSTAWA” na stronie głównej Księgarni.

23.W przypadku, gdy zamówienie obejmuje minimum 3 publikacje (w tym co najmniej jedną książę tradycyjną) lub wartość zamówienia z uwzględnieniem rabatów przekroczy 81,00 PLN, Klient nie płaci kosztów przesyłki.

24.Przesyłki są wysyłane w ciągu 24 godzin (a najpóźniej 48 godzin) od momentu zaksięgowania wpłaty za zamówiony towar na rachunku bankowym Administratora.

25.Koszty wysyłki.
Przesyłki dostarczane są w formie paczki kurierskiej lub poleconych przesyłek pocztowych, a koszt ich wysłania obejmuje koszt bezpiecznej koperty bąbelkowej, pakowanie, adresowanie, dostarczenie do Urzędu Pocztowego raz koszty znaczków i opłat za wybraną przesyłkę poleconą.

CENY PRZESYŁEK KRAJOWYCH:
Poczta Polska – przesyłka POLECONA: 7,90 zł (za pobraniem 15 zł)
Poczta Polska – przesyłka POLECONA (priorytet): 9,90 zł (za pobraniem 17 zł)

Kurier GLS – szybka przesyłka kurierska: 19,90 zł

Przy zamówieniu minimum 3 publikacji w jakiejkolwiek formie, przesyłka wysyłana jest na koszt Administratora.

CENY PRZESYŁEK ZAGRANICZNYCH: *
Przesyłki do Unii Europejskiej – do ceny książki należy dodać kwotę 25 zł.
Przesyłki do innych krajów – do ceny książki należy dodać kwotę 30 zł.
Przesyłki do Australii i Oceanii – do ceny książki należy dodać kwotę 40 zł.

*Podane ceny dotyczą 1 książki. Z każdą następną należy dopłacić 7 zł.

26.Zamówienia na terenie Polski dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej (w ciągu 3-5 dni roboczych) lub firmy kurierskiej (1-2 dni robocze) na adres wskazany przez Klienta, przy czym Klient może podać dowolny inny adres, który nie jest jego adresem zamieszkania, jednak z uwzględnieniem prawidłowych danych osobowych.

27.Zamówienia z obszaru Unii Europejskiej realizowane są w ciągu 10 dni roboczych formie przesyłki ekonomicznej oraz w ciągu 2-5 dni roboczych w przypadku przesyłki kurierskiej. Podane wyżej terminy dostaw są terminami deklarowanymi przez pocztę lub firmę kurierską.

28.Zamówienia z obszaru poza Unią Europejską są realizowane są w ciągu 30-40 dni roboczych formie przesyłki ekonomicznej oraz w ciągu 3-5 dni roboczych w przypadku przesyłki kurierskiej. Podane wyżej terminy dostaw są terminami deklarowanymi przez pocztę lub firmę kurierską.

29.Księgarnia nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.

30.Klient może zrezygnować z towaru zakupionego w Księgarni w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki, jeśli nie będzie z niego zadowolony. Zwrot towarów musi zostać poprzedzony wysłaniem przez Klienta wiadomości na adres email Księgarni – kontakt(małpka)alehistorie.pl, w której znajdzie się oświadczenie o zamiarze dokonania zwrotu danego towaru wraz z podaniem jego nazwy, numeru zamówienia, daty i ceny zakupu. Dla uwiarygodnienia zawiadomienia, e-mail z oświadczeniem powinien zostać wysłany ze skrzynki pocztowej, która podana została przez Klienta przy składania zamówienia. Po otrzymaniu oświadczenia, Księgarnia poinformuje Klienta o wymogach dotyczących zwrotu towarów, które zostały określone w p.30 do p.33.

31.W przypadku książek drukowanych zwrot możliwy jest tylko wówczas, gdy towar nie nosi znamion używania, nie był kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracane książki muszą być kompletne i nienaruszone.
Zwracane książki należy odesłać na własny koszt listem poleconym, w bezpiecznej kopercie bąbelkowej wraz z otrzymanym paragonem / fakturą oraz dobrowolną pisemną informacją o przyczynie zwrotu. Księgarnia gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie towaru bez poniesionych przez Księgarnię kosztów wysyłki.

32.W przypadku publikacji elektronicznych (ebooki, audiobooki) zwrot publikacji jest możliwy tylko wówczas, gdy plik PDF nie był nigdzie kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracane ebooki w formie plików PDF muszą zostać zgrane i zapisane na czystej płycie CD, co musi nastąpić z komputera i z miejsca na dysku, gdzie zostały pierwotnie wgrane. Kodowanie plików może umożliwiać określenie, czy były one kopiowane, co wyklucza prawo do rezygnacji zakupu i roszczeń finansowych w stosunku do Księgarni.
Zwracane ebooki w formie plików PDF nagranych na płytę CD należy odesłać na własny koszt listem poleconym, w bezpiecznej kopercie bąbelkowej wraz z otrzymanym paragonem / fakturą oraz dobrowolną pisemną informacją o przyczynie zwrotu oraz oświadczeniem Klienta, iż „usunął z dysku komputera własnego, jak i innych komputerów, gdzie plik został wgrany, wszelkie posiadane lub udostępnione osobom trzecim kopie zwracanego towaru, także w formie wydruków w formie papierowej”.

Księgarnia gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie towaru.

33.księgarnia zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zwrotu w wyjątkowych przypadkach, gdy powstaną uzasadnione wątpliwości wskazujące, iż dokonywany zwrot nosi znamiona nadużycia prawa do skorzystania z możliwości zwrotu (tj. np. kupowanie kilku towarów po kolei i ich zwracanie oraz inne formy wielokrotnego zwrotu).

34.Środki pieniężne zostaną zwrócone Klientowi w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki ze zwracanym towarem, przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu z potrąceniem kosztów pocztowych takiego przekazu. Koszt odesłania towaru przez klienta nie podlega zwrotowi.

35.Składając zamówienie w Księgarni Klient automatycznie wyraża zgodę na otrzymywanie na podany w zamówieniu adres email korespondencji mailowej związanej z realizacją zamówienia. Korespondencja ta jest wysyłana automatycznie przez program informatyczny obsługujący transakcje w Księgarni. Korespondencja ta jest niezbędna do realizacji zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie również prawo do skontaktowania się z Klientami drogą mailową lub telefonicznie w przypadku wystąpienia problemów lub niejasności przy realizacji zamówienia.

36.Księgarnia zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadku, gdy zapasy magazynowe zamówionego towaru zostały wyczerpane. Klient zostanie niezwłocznie poinformowany drogą mailową o wystąpieniu takiej sytuacji.

37.Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary z dostawą na terytorium Polski:

a/ płatność elektroniczna za pomocą platformy płatniczej transferuj.pl, do której dostęp Klient otrzymuje na stronie Księgarni, po wybraniu zamówienia i formy płatności. Klient uzyskuje dostęp do płatności poprzez karty płatnicze i rachunki większości banków w Polce, a Administrator otrzymuje informację o płatności niezwłocznie po jej wykonaniu i rozpoczyna procedurę wysyłkową.

Istnieje również możliwość wygenerowania blankietu przelewu do samodzielnej realizacji z własnego konta, pod warunkiem prawidłowego oznaczenia tytułu płatności wygenerowanego przez system transferuj.pl

b/ płatność gotówką przy odbiorze w przypadku dostarczenia zamówienia przez Pocztę Polską lub Firmę Kurierską. Rozpoczęcie realizacji zamówienia ma miejsce po zakończeniu procedury składania zamówienia przez Klienta.

c/ bankowy przelew elektroniczny bezpośrednio na konto Administratora w banku IDEA BANK, nr rach. 91 1950 0001 2006 0067 2799 0002 (odbiorca: NEWIDEA, ul. Srebrna 16, 00-810 Warszawa, TYTUŁ: symbol zamówienia i tytuły publikacji), przy czym rozpoczęcie realizacji zamówienia ma miejsce po zaksięgowaniu wpłaty na tym koncie lub po otrzymaniu przez Księgarnię na adres kontakt@alehistorie.pl potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od Klienta (w formie PDF z potwierdzeniem przelewu) lub od innego operatora płatności.

38.Towary z dostawą poza terytorium Polski (poza e-bookami) mogą być opłacane, (po uwzględnieniu kosztów wysyłki zagranicznej) wyłącznie za pomocą przelewu bankowego na konto Firmy lub za pomocą platformy płatniczej transferuj.pl.

39.Klient może skorzystać z kodu promocyjnego (rabatowego) lub zakupowego otrzymanego od Księgarni lub od innego podmiotu gospodarczego, który dokona zakupu kodów dla swoich Klientów lub Klient uzyska poprawny kod inną drogą. Kod powinien zostać wprowadzony w odpowiednie pole podczas finalizacji zamówienia, dzięki czemu system informatyczny dokona weryfikacji jego poprawności i naliczy przypisane rabaty.

40.Księgarnia zastrzega sobie prawo do wyłączenia formy płatności “przy odbiorze” wobec Klienta, który nie odbierze pierwszego wysłanego zamówienia płatnego przy odbiorze, dostarczanych przez pocztę, firmę kurierską. W takiej sytuacji Klient może skorzystać jedynie z formy potwierdzonego bankowego przelewu elektronicznego.

41. W przypadku powstania nadpłat na koncie Klienta w związku z płatnościami za zamówione towary, Księgarnia, w ciągu 5 dni roboczych, dokona zwrotu nadpłaty przelewem na konto bankowe wskazane przez Klienta drogą mailową z adresu użytego wcześniej do złożenia zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zweryfikowania tożsamości Klienta składającego polecenie zwrotu. Księgarnia nie dokonuje zwrotu nadpłat za pośrednictwem poczty.

42.Każda osoba dokonująca zamówienia (także darmowego ebooka – patrz p.6) oświadcza, iż akceptuje regulamin, zgadza się z polityką prywatności i wyraża zgodę na otrzymywanie na podany adres email okazjonalnych wiadomości wysyłanych przez Księgarnię, a zawierających informację handlową o nowych towarach lub usługach i akcjach promocyjnych Księgarni, a także sporadycznie, promujących produkty partnerów Administratora.

43.Administrator i Księgarnia w pełni respektuje prawo do prywatności, dlatego też nie udostępnia danych o Klientach innym podmiotom gospodarczym czy osobom trzecim. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zgromadzone dane osobowe jego użytkowników chronione były w sposób właściwy oraz poprzez restrykcyjną politykę dostępu do nich. Administrator utrzymuje tylko dane teleadresowe wykorzystywane w celu realizacji zamówień i ewentualnego skontaktowania się z osobą zamawiającą w tej sprawie. Dane nie zostają wykorzystywane w żaden inny sposób. Osoba zarejestrowana w systemie wyraża zgodę na gromadzenie jej danych osobowych oraz ich przetwarzanie wyłącznie na poziomie informacyjnym i kontaktowym zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997 (Dz. u. nr 133 poz. 883). Do zgromadzonych danych nie mają dostępu osoby trzecie oraz inne firmy i instytucje. Dostęp do danych ma jedynie upoważniony do dostępu administrator serwisu, który może usunąć je na prośbę osoby zarejestrowanej w systemie Księgarni lub w każdej chwili zarejestrowany Klient ma wgląd do swoich danych, może je edytować, zmieniać i poprawiać. Każdy Klient na prawo do dokonania transakcji jednorazowej bez konieczności rejestrowania się w systemie Księgarni, a jego dane teleadresowe zostaną wykorzystane tylko celem realizacji zamówienia, a adres email w celu sporadycznego wysłania informacji o nowościach, promocjach lub gratisach dostępnych w Księgarni. Przy chęci ponownego dokonania zakupu w Księgarni, Klient niezarejestrowany będzie zobowiązany do powtórnego podania wszystkich danych teleadresowych.

44.Administrator nie odpowiada za treści przekazywane przez Klientów i inne osoby oraz publikowane w Księgarni w formie komentarzy i postów. Dokładając starań do moderacji wypowiedzi oraz nie dopuszczając treści niestosownych, obraźliwych i wulgarnych, Administrator nie odpowiada jednocześnie za ich rzetelność, prawdziwość oraz autentyczność, również w dobrej wierze przez niego autoryzowanych.

45.Administrator nie odpowiada za skutki zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce lub zaistniały w świecie rzeczywistym w wyniku korzystania z Księgarni, w wyniku stosowania się do treści zawartych w książkach i ebookach oraz w komentarzach, opiniach i postach publikowanych na stronie Księgarni przez osoby nie związane stosunkiem pracy z Księgarnią i Administratorem.

46.Administrator dołoży wszelkich starań, aby usługi Księgarni działały bez zakłóceń, lecz nie może ponosić odpowiedzialności za problemy w korzystaniu z tych usług spowodowane siłą wyższą lub niezgodną z prawem ingerencją Klientów osób trzecich w działanie systemu informatycznego obsługującego Księgarnię.

47.Administrator zastrzega sobie prawo do czasowego zawieszenia działania Księgarni celem wprowadzenia ulepszeń, konserwacji lub eliminacji usterek bez wcześniejszego uprzedzania o tym Użytkowników. W miarę możliwości prace takie będą jednak przeprowadzane w późnych godzinach nocnych wraz z informacją opublikowaną na głównej stronie Księgarni.

48.Administrator nie ponosi odpowiedzialności za możliwą utratę elementów bazy danych zgromadzonych w systemie informatycznym Księgarni spowodowanych awarią sprzętową, wyłączeniem sieci internetowych lub na skutek działania osób trzecich, w tym ataku hakerskiego.

49.Administrator zastrzega sobie prawo do anonimowej publikacji treści opinii, komentarzy, rekomendacji i wszelkich fragmentów postów wysyłanych przez Klientów na stronach Księgarni lub na jej adres, jeśli Administrator stwierdzi, że treści te mogą być pomocne innym Klientom w korzystaniu z usług Księgarni bądź przy wyborze określonych towarów.

50.Bez zgody Administratora zabronione jest powielanie, kopiowanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie we fragmentach lub w całości treści dostępnych na stronach Księgarni, z wyjątkiem przypadków dozwolonego użytku wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83).

51.Administrator zastrzega sobie prawo do dokonania cesji wszelkich swoich praw i obowiązków związanych z administrowaniem Księgarnią.

52.W celu ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług, wszelkie postanowienia niniejszego Regulaminu mogą być modyfikowane lub zmieniane przez Administratora bez podawania przyczyn. Zmiany będą publikowane na stronach Księgarni na bieżąco jako ujednolicony tekst Regulaminu wraz z adnotacją o ich dokonaniu.

53.Po ukazaniu się na stronach Księgarni informacji o aktualizacji Regulaminu, każdy Klient bądź użytkownik Księgarni ma obowiązek bez zwłoki zapoznać się ze zmianami, gdyż jakakolwiek czynność wykonana przez niego na stronach Księgarni po opublikowaniu komunikatu o zmianach w Regulaminie, oznaczać będzie bezwarunkową akceptację jego zaktualizowanej treści.

54.W przypadku braku akceptacji Regulaminu, bądź wprowadzanych i komunikowanych zmian i modyfikacji, Klient bądź tylko użytkownik stron Księgarni powinien wstrzymać się od korzystania z usług Księgarni, a jednocześnie poinformować Administratora o przyczynach braku takiej zgody celem znalezienia wspólnego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

55.Zarejestrowany Klient, który nie akceptuje zapisów w Regulaminie zobowiązany jest złożyć w tym zakresie stosowne oświadczenie na adres mailowy Księgarni, co będzie skutkowało zablokowaniem możliwości korzystania przez Klienta ze wszystkich usług Księgarni.

56.W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.

57.Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.